Trening personalny

Jeszcze do niedawna trening personalny kojarzył się wielu ludziom z usługą dostępną wyłącznie dla gwiazd. Jednak dziś, dzięki rosnącej świadomości dbania o własne ciało i rozwój, coraz więcej osób korzysta z tego typu treningu w klubach fitness. Nie jest to już luksus, na który mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi.

POSTAW SOBIE CEL 

Jeśli myślisz o treningu personalnym , najpierw musisz zastanowić się czego oczekujesz i jasno określić swój cel. Inna będzie strategia jeśli zależeć ci będzie na ujędrnieniu brzucha, ud i pośladków, a inna jeśli będziesz chcieć wzmocnić kręgosłup, a jeszcze inna jeśli przygotowujesz się do zawodów. Na pierwszym spotkaniu zadam Ci mnóstwo pytań, żeby dokładnie określić twój cel.

O co zapytam?

Oprócz postawionego przez ciebie celu , zapytam również o twoje wcześniejsze doświadczenia : Czy już wcześniej ćwiczyłeś/aś? Bardzo ważne jest również poznanie ewentualnych problemów zdrowotnych, które mogą być przeciwskazaniem do wykonywania niektórych ćwiczeń. Ważne jest, abyś niczego nie pominął/ła , ponieważ uwzględnienie tych czynników jest niezbędne do prowadzenia bezpiecznego treningu. Kolejną istotną rzeczą będzie twój sposób odżywiania. Domyślam się, że będzie wymagał on zmian…spokojnie z tym też sobie poradzimy . W trakcie pierwszego spotkania zrobimy analizę składu ciała i pomiary antropomotoryczne. Na pierwszym treningu przeprowadzę testy na siłę, szybkość, wytrzymałość oraz koordynację ruchową. Pamiętaj, że im więcej wiem o Tobie , tym łatwiej będzie mi ułożyć dla Ciebie trening.

Chcę schudnąć ale boję się , że rozbuduję mięśnie …..

Ta obawa tyczy się głównie kobiet, nic bardziej mylnego. Otóż podczas zajęć nie ćwiczymy tylko na sprzęcie dostępnym w siłowni w treningu wykorzystuje się również piłki gimnastyczne, taśmy, hantle, stepy, kettlebells, skakanki, bosu itp. jest wiele możliwości trenigowych  . I spokojnie od nich na pewno nie rozbudujesz masy mięśniowej ale za to ładnie wymodelujesz sylwetkę.

Pamiętaj inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja jakiej możesz dokonać 

10675610_313534772188063_6529742958789295006_n

Zapraszam do wspólnych treningów

Regulamin treningów personalnych oraz oświadczenie do pobrania regulamin i oświadczenie trening personalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Przejdź do paska narzędzi