Trening z bosu

stThumbnailPlugin

BOSU jest dwustronnym przyrządem stanowiącym unikalne połączenie piłki i stepu. Jedna strona urządzenia stanowi rodzaj pneumatycznej kopuły pracującej przy każdym ruchu ćwiczącego, druga zaś jest płaską i sztywną platformą. Inaczej mówiąc, jedna strona jest dynamiczna i elastyczna, druga — twarda i stabilna. Średnica platformy wynosi około 63 cm. Dwie ukryte w zagłębieniach rączki ułatwiają swobodne odwracanie urządzenia, wykorzystując raz jego dynamiczną, a raz statyczną powierzchnię.

Idealnie nadaje się do ćwiczeń statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała. Wpływa również na stabilizację tułowia.

Trening z BOSU daje nieograniczone możliwości. Można ćwiczyć na jednym, dwóch lub kilku urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. Wszystko to w dowolnym tempie, dowolnych pozycjach, zawsze atrakcyjnie i przede wszystkim bezpiecznie.

BOSU jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również funkcjonalnie. Trening z BOSU jest nowoczesny i wszechstronny. Jego sukces zaowocował rozwojem dodatkowych akcesoriów i programów treningowych, bazujących na podstawach teoretycznych oraz praktycznych wskazówkach efektywnego wysiłku fizycznego.

Ćwiczenia z BOSU rozwijają umiejętności motoryczne, kształtuja sylwetkę oraz wzmacniają umysł. W trakcie ćwiczeń, początkowy bodziec zmysłowy ma swój efekt końcowy w konkretnym ruchu. Zajęcia grupowe z zastosowaniem BOSU mają na celu zintegrowanie uczestników, a co więcej zaangażowanie mentalne grup w różnym przedziale wiekowym i o różnym stopniu wytrenowania.

źródło: www.bosu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*

Przejdź do paska narzędzi